maps
Hizmetler
Web Tasarım

Etkili Tasarımlar Satış Pazarlama Problemlerini Çözmenin Kolay Yoludur. Dönüşüm Performansınızı arttırmanın birincil etkisi, doğru ve etkili tasarımdır. Bize göre tasarım hayatımızın her yerindedir, algılarımızda, tercihlerimizde ve hayallerimizdedir.
 

Web Tasarım ise reel hayatta yaptığınız işin veya iş fikrinizin organize edilerek ileri teknoloji tasarım programları vasıtası ile kurgulanmasıdır. Farklılıkları bulma, öne çıkma, hayal kurma, sorgulama, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, akıl yürütme, beyin jimnastiği, test etme gibi üst düzey zihinsel süreçlerin tasarım aşamalarında yeri vardır. Uçsuz bucaksız bir kavramdır tasarım. Bizler hedefleri doğru belirleyip, hedeflere yönelik tasarımlar üretiyoruz. Ürün ve hizmetlerin kurum kimliği hedeflerine uygun olarak tasarlayıp ve programlıyoruz.

web-tasarim.png


Grafik Tasarım

Sanat görsel ve fonatik olarak ikiye ayrılır. Müzik, şiir gibi sanatlara fonatik sanatlar denir. Resim, Heykel, Grafik Tasarım ve El Sanatları gibi sanatlara da görsel ya da plastik sanatlar denir. Bu nedenledir ki grafik eğitimi güzel sanatlar dallarının içerisinde bir sanat dalı olarak yerini almıştır.

 

Tasarım yapabilmek için sadece bilgisayar teknolojisini kullanabilmek yetmez. Grafik tasarımcısının desen gücünü, renk bilgisini ve yaratıcılığını teknolojiyle buluşturması gerekir. Bir elmayı stilize edebilmek için önce onun gerçek şekli üzerinde fikriniz olması gerekir yani önce elmanın kendisini resmedebilin ki o elmanın soyutlanmış halini ortaya çıkarabilin.

 

Bir çok kez kurum kimliği ile başlanılan tasarım yolculuğu logotype oluşturularak devam eder sonra bu simge her yerde kullanılır ve akıllarda yer etmesi sağlanır. Daha sonra bu logo kullanılarak kartvizit, antedli kağıt, zarf gibi kurum kimliğinin diğer parçaları tamamlanır. Afişler, el ilanları, dergi reklamları TV reklamları derken ürünün tanıtımı sağlanır. Dolayısıyle amblem logo tüm tanıtımların, reklamların olmazsa olmazıdır.

 

Amblemin üstlendiği görev, görüldüğü andan itibaren neye hizmet ettiğini anında hissettirebilmesidir ya da amacı bu hedefe ulaşmayı sağlamaktır. Bunun için amblem konusuyla da ilgili olmak üzere sade, dikkat çekici ilgili olduğu ürünü temsil eden, küçüldüğünde etkisini kaybetmeyen bir şekle büründürülmelidir.

grafiktasarim.png


Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Uzmanı, kısıtlı veri ve argümanla kurum/markanıza Sosyal Mecralarda maksimum fayda ve algı kazandıran kişidir. Sosyal Medya Uzmanlığı gün geçtikçe daha popüler hale gelen önemli konulardan biridir.
Dijital dünyada markaların konumlanması ve rekabet edebilmesi için aktif ve dinamik bir yapıya sahip olması gerekmektedir.Bir sosyal medya uzmanın görevi tam da bu noktada başlar.

Sosyal Medya Uzmanı oluşturacağı strateji ile önce markanızın konumlanmasını sağlar, daha sonra da edinilen bu konumun korunması ve yükseltilmesi için çaba gösterir. Sosyal Medya Uzmanı bir grafik tasarımcısı değildir,  web tasarımcısı değildir, yazılımcı hiç değildir.

Sosyal Medya Uzmanı; sosyal mecrada yaşayan, kendine özgü tecrübe ve donanıma sahip, sosyal mecraların ince çizgilerini takip eden ve yöneten özel insanlardır.


Sosyal Medya Uzmanları elindeki materyalleri en iyi ve özgün şekilde kullanmakla yükümlüdür. Her ne kadar ülkemizde digital pazar halen beklenilen seviyeye gelmese de sektörel rekabet üst seviyelerdedir. Her kurum bir gün Sosyal Mecra ile yüzleşmek zorunda kalacaktır. Bu noktada trik, ne kadar hazırlıklı olup olmadığınızla ilintilidir. Sosyal Medya Uzmanı sizi bu uzun maratona hazırlar ve rekabet edebilmenizi sağlar.

sosyal-medya.png


E-Ticaret Sistemleri

E-ticaret günümüzde sıkça kullanılan terimler arasında bulunuyor. Bu duruma e-ticaret nedir? İnternet ortamında gerçek veya sanal ürünlerin para ile satılması durumuna e-ticaret denir. Elektronik ortamda olması nedeni ile ticaretin elektronik hale geldiği halidir. Günümüzde bu alanda oldukça fazla firma satışlarını yapmaktadır. Bu sayede alışveriş yapmak isteyenler aradıkları kategorilerde binlerce farklı ürün seçeneğini internetten online alışveriş sitelerinden kolayca bulabiliyor. E-ticaret sistemi sizlere oldukça fazla fayda sağlayabilir. Devamlı olarak hizmet verilen bu alanda kolayca alışverişler yapılarak bu şekilde ürünler teslim alınabilir. Yapılan alımlar kargo ile teslim edildiğinden bu konuda sorun yaşanmadan da sonuç alınabilir. Zahmetsiz alışveriş seçeneği ile hizmet veren bu alışveriş siteleri aradığınız her ürünü internet üzerinden bulma imkanı sağlar. Bu şekilde gün içinde 7/24 alışveriş yapma imkanı sağlandığından bu sitelerin geri dönüşleri de oldukça iyidir. Nerdeyse her web sitesi üzerinden sanal olarak alışveriş imkanı bulunuyor. Bu sayede satış yapmak isteyenler elektronik ortamdan ürünlerini rahatlıkla satabiliyor.

e-ticaret.png


Seo Uzmanlığı (Danışmanlığı)

Hemen hemen her sektörün, ürünlerini gündeme getirmek için reklama ihtiyacı vardır. Eğitim alanında dershaneler; teknoloji alanında donanım ve yazılım şirketleri; internet alanında ise web siteleri bu yola başvurmaktadırlar. Burada karşı karşıya kalınan topluluğun çokluğu değil; toplulukla yapılacak olan iletişim önemlidir.

Bu iletişim, her zaman reklamlar ile kurulamayabiliyor. Örneğin bir web sayfasında her bir taraftan reklamların fırlaması, hiç hoş bir görüntü oluşturmayacaktır. Hatta o sitede bulunma süresini de azaltabilmektedir. Dikkat dağıtan görseller, kişilerin sitenin içeriğine odaklanmasını engellediğinden; asıl reklamı yapılmak istenen içerik geri planda kalacaktır. İşte tam burada karşımıza SEO geliyor.

seo.png


Video Düzenleme

Video düzenleme yeni bir eser yaratmak için, varolan video görüntülerini işleyip, onlar üzerinde gerekli efektleri kullanma sürecidir. Düzenleme genellikle post prodüksiyon sürecinin bir parçası olarak kabul edilir.  Post prodüksiyon, Metinlerin hazırlanması, düzenlemesi, renk düzenlemeleri, ses işlemeleri vb. alanlarını kapsamaktadır.

 

İstenmeyen görüntüyü çıkarma

Bu düzenlemedeki en basit ve yaygın görevdir. Böylece bir sürü video kusurlarından ya da istenmeyen parçalarından arındırılarak geliştirilebilir.

En iyi görüntüyü seçme

Kurgu sürecinde asıl ihtiyaçtan çok daha fazla görüntü çekip daha sonra düzenleme aşamasında en güzellerini nihai projeye almak çok yaygındır. Genelde birkaç versiyon çekim yapılır ve düzenlerken en iyilerini seçebilirsiniz.

Bir akış yaratma

Çoğu video bir hikaye anlatma ya da bilgi sağlama amacı taşır. Düzenleme videonun kritik bir adımdır ve video amacına ulaşan bir akışa sahip olmalıdır.

Efektler, grafikler, müzik vs ekleme

Bu genellikle videonun en dikkat çekici kısmıdır. Ekstra öğeler ekleyerek çoğu videoyu geliştirebilirsiniz.

Videonun tarzını, hızını ya da ruh halini değiştirme

İyi bir editörün, bir videoda hoş bir ruh hali oluşturması mümkün olacaktır. Mod müzikleri ve görsel efektler gibi teknikler izleyicilerin tepkilerini etkileyebilir.

Videoya belli bir bakış açısı verme

Video bir bakış açısı için tasarlanabilir, bir mesaj vermek ya da bir gündeme hizmet etmek için video kurgulanabilir.

video-edit.png